Календар посівів на Квітень 2018 р. (З внесенням необхідних добрив)
Редис
Самим першим в городі зазвичай садять редис. Культура ця невибаглива, але деякі правила при його посадці необхідно дотримуватися. Редис не любить кислі грунти, ознаками яких є рясне розростання на грядках моху, і дрібною сріблястою травички, схожою на полин. Таку грунт нейтралізують деревною золою або гашеним вапном за тиждень до посадки. Редис бажано посадити на початку або в середині квітня, поки день ще досить коротка. Чим більше світла, при досить низькій температурі, тим більше ймовірність, що цей перший весняний вітамінний коренеплід почне можуть стрілкуватись. До речі, після редиски на грядки можна висадити огірки, а разом з ним — шпинат.
Буряк і моркву
Буряк і моркву можна починають висівати після того, як температура грунту перевищить 10 °C. Ці рослини люблять органіку, тому на кожен квадратний метр грядки вносять 15-20 кг компосту або перегною. Якщо планується тільки натуральне добриво, то до вищеперелічених підкормкам додають деревну золу, 3 склянки на м. кв. Для досягнення оптимального результату рекомендується вносити мінеральні добрива в комбінації з органічними. На 1 м. кв. вносять 5-7,5 л органіки, 30 г CaCl2, 30 г суперфосфату простого гранульованого, 30 г сечовини. Хлористий кальцій і суперфосфат бажано вносити ще з осені, інші компоненти – у квітні.
Цибуля-сіянка
Цибулю-сіянку також висаджують в квітні. Він дасть на стіл корисну, багату вітаміном «А» зелень вже в травні, а потім його можна буде прорідити. До осені з решти посівного матеріалу, визріють повноцінні великі цибулини. Цибуля добре розвивається на родючих, жирної ґрунті. Але для запобігання стрілкування під нього необхідно вносити мінеральні добрива. Краще всього навесні підгодовувати його нітроамофоскою, розвівши 5 р агрохімікати в 10 л води.
Часник
Як тільки відтане і злегка підсохне земля, приступають до посадки часнику. Цей овоч любить важку, глинистий грунт. За два тижні до посадки її необхідно заправити мінеральними добривами. На 1 м. кв. беруть по 50 г аміачно-вапняної селітри, суперфосфату і калійної солі. В цей же час можна внести підгодівлю і під озимі посадки часнику. Для неї беруть сечовину, розвівши 1 ст. л. на 1 л води. На один метр необхідно витратити близько 2-3 літрів рідини.
Картопля
Підготовка картоплі до посадки проводиться в кінці квітня. Попередньо проветренные бульби необхідно оглянути на наявність хвороб, відбракувати зіпсовані. Після цього коренеплоди розкладають на рівній поверхні і присипають компостом або тирсою, злегка зволоживши з пульверизатора. Але занадто довго в такому стані картоплю тримати не можна, інакше проросли корінці переплутаються між собою, і поламаються. Перед посадкою бульби можна підживити суперфосфатом і калієм, витримавши їх близько 5 хвилин в розчині цих агрохімікатів, приготовленому в такій пропорції: на відро води (10 л)-1,5 столових ложки гранульованого суперфосфату і 1 ст. ложку калію. Суперфосфат слід заливати гарячою водою, і витримувати, помішуючи, протягом доби. Після цього у розчин, який досяг кімнатної температури, необхідно додати калій, і залишити ще на годину. Після цього проводять обробку бульб.
- Весняна підготовка грунтуБагатий урожай – мета наших старань і зусиль, які ми прикладаємо, працюючи на своїх ділянках протягом року. Щоб наблизитися до мети, необхідно підготувати грунт навесні. Обробляючи навесні землю, ми створюємо найкращі умови для розвитку кореніПовна версія статті
- "ДОБРИВО" ДЛЯ ПОСАДКИ КАРТОПЛІ.Збалансована формула добрива з оптимальною кількістю поживних макро-і мікроелементів.Повна версія статті