Пористі гранули сіро-білого кольору. Призначений для аерації ґрунту.
Перліт (франц. perlite — перли) — це гірська порода, кисле вулканічне скло, у складі якого міститься вода понад 1% Текстура перлита, схожа на перли, від яких і сталося його назва.
Візуально перліт має вигляд як пісок або щебінь (залежно від розміру фракцій) білого або трохи сірого кольору, не має запаху.
Перліт використовують у сільському господарстві, металургії, медицині, енергетиці, будівництві тощо.
Що таке агроперліт? Це промислово спікуваний перліт. Головним агентом спічування є пов'язана в мінералі вода. Під час нагрівання його до температури 900-1100 °C відбуваються різке зменшення в'язкості скла та перехід його в піропластичний стан. Вибір газів, головно, газоподібних води, має характер вибуху, і скло спінюється, утворюючи спікуваний перліт із високою в'язкістю. Агроперлітом вважається такий матеріал, розмір зерна в якого 2,0-5,0 мм.
Агрофізичні властивості перлиту
Перліт є інертною високоефективною розпухальною домішкою в ґрунт, покращує її структуру, повітро- та вологообмін. Завдяки установленню водно-повітряного балансу в земляній суміші із застосуванням перлиту запобігає злежуванню й ущільненню земляного кома біля горщикових рослин. Забезпечується необхідний дренаж. Корнева система має рівномірніший розвиток по всьому горщику, що дає рослині добре розвиватися й цвіти. Рослина не відчуває <вудушя> і нестачі в кисні, як під час росту в щільному ґрунті, тому що коренева система чудово аерується. Під час поливу перліт інтенсивно вбирають у себе воду, набираючи її до 400% за масою, і здатний поступово віддавати> цю вологу кореням рослин та іншим перлітовим частинкам, які розташовані вище. Отже, частинки, що віддали воду кореням, поступово підтягуватимуть її з інших, повніших водою гранул перліту. Тобто, навіть якщо верхній шар ґрунту трохи підсохне на сонці, то скоринки не утворює. Перліт підтягуватиме вологу з нижніх шарів, забезпечуючи вологою верхні корені. Перліт, білий за кольором, а тому має дуже гарні відбивні властивості. Розташований у верхньому шарі ґрунту відобразить світлову та теплову енергію сонця прямо на нижню сторону листя й не дасть перегрітися ґрунту, а це означає, захистить коріння від всихання. Перліт допомагає підтримувати в ґрунті стабільний температурний режим. Гарна міграція вологи в ґрунті, а отже, і теплоперенос у ній усереднюють температуру в кореневому шарі. Відомо, що теплопровідність ґрунту, та й будь-якого матеріалу, безпосередньо залежить від щільності. Чим щільність менша, тим гірше переміщається за таким середовищем енергія: ґрунт повільніше остигає й повільніше нагрівається. Цим забезпечується захист коренів, як від промерзання, так і від перегрівання. Оскільки перліт має високу пористість і на 99-100% складається зі скла, це визначає його високі теплозахисні властивості. Доля повітря у спікуваному перлиті становить 80-95%, саме це і визначає його теплопровідність. Також відомо, що поживні речовини, що надходять у рослини як водні розчини безпосередньо через коріння. Перліт акумулює в собі поживні речовини разом із водою й поступово віддає їх кореням рослини, тобто поживні речовини, що вносяться з поливанням, не вимиваються, а накопичуючись у зернах перліту та поступово споживаються рослиною.
Способи застосування в кімнатній колірності:
- Використовується в чистому вигляді або в складі земельних сумішей (наприклад, з торфом, мохом сфагнумом або піском) у різних співвідношеннях.
- Можна пророщувати насіння або вкорінювати черевички, щоб уникнути загнивання.
- Дуже добрі результати дає перліт у застосуванні для гідропоніки. Він не ушкоджує коріння, рослини прекрасно розвиваються.
- Додавання до земляної суміші для рослин <фітильного поливу> може становити до 50-75% земляної суміші. Дає змогу кореням дихати, захищає від перезволоження та загнивання коренів.
- Може бути використаний як дренаж у горщиках.
- Використовується для зимового зберігання лукових рослин, підтримує оптимальний температурний і вологуватий режим, захищає від гниття.
- Використовується для мультисування ґрунту.
Застереження:
Оскільки перліт, по суті, є спіненим склом, то потрапляння його в очі та легкі людини має шкідливий характер. Тому завжди треба застосовувати засоби захисту під час роботи з перлітом (маска та окуляри, змочування з пульверизатора). Перліт, з якого ми складаємо земляні суміші, перед використанням треба промивати від пилу проточною водою. Під час використання перлиту важче діагностувати деякі зараження шкідниками. Наприклад, мучливий червець або сциариди. Завжди треба пам'ятати, що перліт, сам по собі, має pH нейтральне середовище, тому під час вирощування рослин (чорниць, насіння) у чистому перлиті та поливі жорсткою водою, pH баланс може зрушитися в лужну зону та розвиток рослини стане пригніченим. Аналогічна ж проблема може виникнути й під час вирощування в земельних сумішах, де перліт становить основну частину суміші. У таких випадках підживлення має бути комплексним добривом, збалансованим NPK, для регулювання мікрофлори земляної суміші.
Основні | |
---|---|
Країна виробник | Україна |
Користувальницькі характеристики | |
Виробник | ОВІ |
Фасовка | |
Об`єм | 1 |
- Ціна: 13,65 ₴
- Спосіб упаковки: У груповому пакованні 10 пакетів по 1,5 л.