Нітроамофоска ― це складне азотно-фосфорно-калійне добриво. Призначено для сільського господарства.
Нітроамофоска ― гранули рожевого кольору. Вміст фосфору Р-16%, калію До-16%, азоту N-16% .
МАЛЕНЬКИЙ СЕКРЕТ ВЕЛИКОГО ВРОЖАЮ
Кволі рослини, низька врожайність, схильність хворобам — сьогодні з такими проблемами при вирощуванні різних культур стикаються і агротехнічні компанії, і городники-любителі.
Що робити?
Агрономи нагадують про необхідність збагачувати ґрунт поживними речовинами, в чому вам допоможе азотнофосфорно калійне добриво, більше відомий, як нітроамофоска. Це комплексна підживлення, яка постачає 3 найважливіших елементи, життєво необхідних для росту рослин: калій, азот і фосфор.
Норма внесення залежить від багатьох параметрів. Від виду рослин, складу грунту, наявності поливу, та інших супутніх факторів. Але існують середні значення, рекомендовані агрономами, і підтверджені багаторічним досвідом різних експериментальних і практикуючих господарств:
Озимі – 300-500 кг/га;
Ярі — 300-400кг/га;
Соняшник – 150-200 кг/га;
Кукурудза – 250 кг/га;
Ріпак – 100 кг/га;
Буряки (цукрові і кормові) – 200-250 кг/га.
Правила внесення
Основний упор при виборі мінерального добрива робиться на визначення типу грунту. Нітроамофоску застосовують на більшості з них. Найкраще вона показала себе на чорноземах і глиноземах. При цьому слід врахувати, що чим щільніше склад ґрунту, тим довше йде процес проникнення хімікатів в родючий шар. Тому в глинисті землі нітроамофоску в якості підгодівлі вносять восени, а більш легкі, піщані – навесні.
Застосування нітроамофоски на садових ділянках
Практика використання мінеральних добрив в особистих присадибних господарствах налічує не один десяток років. Але досі багато садівники з побоюванням ставляться до нітроамофосці, так як вважають, що її застосування допомагає нітратів зберігатися в отриманому врожаї. Частково вони мають рацію, адже якщо використовувати будь-мінеральне добриво до самого кінця вегетації рослини, сліди хімікатів збережуться в його клітинах і тканинах. Але, якщо завчасно припинити внесення, то і нітратний залишок продукції буде в межах норми.
Насправді, нітрати містяться і в органічних добривах, і їх надмірне використання може пошкодити екологічній чистоті продукції навіть більше, ніж помірне використання мінеральних.
Для приватного застосування нітроамофоски рекомендуються наступні дози внесення:
Картоплю – на 1м. кв. (або на 4 лунки) – 20 гр;
Томати — 20 на 1м. кв. – 20 гр.;
Ягідні культури (смородина, агрус) — 65-70 гр. під кущ;
Ягідні культури (малина, ожина) – 35-40 гр. на м. кв.;
Великі плодові дерева – 70-90 гр. по крайці пристовбурового кола, змішавши з грунтом.
Рекомендована кількість підгодівлі може змінюватися в залежності від періоду вегетації рослини, типу ґрунту і строків внесення інших добрив. Необхідно звірятися з інструкцією по застосуванню, щоб розрахувати оптимальне значення для кожного конкретного випадку.
Добриво можна застосовувати в малих дозах для позакореневого підживлення плодових, овочевих і ягідних культур:
1-2 столових ложки гранул розводять в 10 літрах теплої (але не гарячої) води, і обприскують рослина у вечірній час, або в похмуру погоду. Після процедури необхідно провести рясний полив, так як пряма листова підгодівля навіть сильно розведеною нітроамофоскою є, в деякому роді, шоковою терапією для рослини. Вона йде на користь «пацієнту», зміцнюючи його організм і імунітет. Але для того, щоб підживлення не стала руйнівним фактором, необхідно створити комфортні умови для відновлення. Виходить якесь танго з добривами – крок назад – два вперед.
Застосування нітроамофоски для всіх видів городніх культур, особливо для помідор, надає оздоровлюючу дію на рослини. Томати менше хворіють паршею, кореневої і стеблової гниллю, фітофторою. Підгодовувати їх цим добривом слід не частіше, ніж два рази за сезон. Цей елемент відповідає за вироблення рослинних цукрів, і робить плоди більш солодкими.
Основні | |
---|---|
Країна виробник | Україна |
Тип комплексного добрива | Мінеральне |
Препаративна форма | Гранули |
Користувальницькі характеристики | |
Виробник | ОВІ |
- Ціна: 45,75 грн
- Спосіб упаковки: Розфасована по 1кг і згрупована по 10 упаковок.