407 відгуків

Компания временно не принимает заказы и сообщения.

+380 (50) 935-01-75
+380 (68) 901-60-03
+380 (95) 522-89-68
ул. Генерала Михайлова, 1, 92900, Кременная, Україна
Компания «ОВИ». Удобрения, товары для выращивания комнатных растений и садовых культур

Субстрат для орхідей

Субстрат для орхідей
Що являє собою орхидейный субстрат?
У природі орхідеї живуть на корі дерев, що дуже полегшує життя любителів орхідей в тропіках. Досить принести вподобане рослина з лісу, прикріпити його до стіни хатини або посадити на сусіднє дерево, і орхідея буде процвітати.
По-перше, у всіх субстратах є основотворча елемент — кора, деревне вугілля. По-друге, обов'язково присутній влагоемкий елемент, що перешкоджає занадто швидкому висиханню субстрату. (Без нього поливати орхідеї доводилося б по два-три рази в день.) Як правило, це — різні види моху і верховий торф.
Компоненти субстрату можуть бути такими (кора, торф, мох, деревне вугілля). При складанні субстратів треба орієнтуватися на інтереси рослин. Деякі види орхідей потребують більш легкому і швидко просыхающем субстраті. Інші види віддають перевагу більш важкий повільно просихаючий субстрат.
Важливу роль відіграє і місце, де буде рости орхідея. При відкритому утриманні в умовах стандартної міської квартири субстрат повинен містити достатню кількість влагоемких компонентів. В субстрат на основі кори додають, як правило, сфагнум у співвідношенні 1:1 (за об'ємом). Для вологолюбних орхідей його можна замінити сумішшю торфу і деревного вугілля. Субстрат повинен практично повністю просихати за 3-4 дні.
Вологоємність субстрату:
багато В чому визначається розмірами основної фракції. Для вологолюбних орхідей (пафиопедилумы тощо) слід використовувати шматочки кори діаметром 3-4 мм. Для орхідей, чиї коріння потребують підвищеної аерації (фаленопсиси, багато видів лелій, каттлєї і т. д.), діаметр кори — 10-15 мм. Розміри шматочків залежать також від товщини коренів. Чим вони тонше, тим менше повинні бути шматочки.
Як визначити вологість субстрату?
Визначити висох орхидейный субстрат не так-то просто. На відміну від землі або торфу він володіє малою капілярністю, а значить, може бути сухим зовні, залишаючись мокрим всередині. Початківцям орхидеистам можна порекомендувати визначати вологість субстрату на дотик. Занурте палець всередину горщика на кілька сантиметрів, і ви складете свою власну думку про ступінь сухості субстрату.
Інший спосіб — визначати вологість субстрату на вагу. Підніміть кілька разів горщик з мокрою та сухою орхідеєю і пам'ятайте, у чому полягає різниця.

У ЩО САДИТИ ЕПІФІТНІ ОРХІДЕЇ? - "ВАЗОНИ"

Так як орхідеї дійсно не люблять "зайвих тривог" - то при посадці і пересадженні ВІДРАЗУ треба подбати саме про те, щоб конкретної орхідеї було комфортно в цьому як можна більшу кількість часу, щоб потім не пересаджувати її занадто часто і не торсати зайвий раз з-за власних помилок.
Тому розглянемо для початку одну дуже важливу річ:

Для всіх епіфітних орхідей - вільний доступ повітря до коріння є основоположним для здоров'я рослини. В повітрі - корені епіфітних орхідей потребують так само, як і у воді, і значення хорошої аерації коренів - не можна ігнорувати, інакше її відсутність рано чи пізно призведе до кореневої гнилі навіть у самих "вологолюбних" примірників.

У сенсі вищесказаного - "стаканоподобные" прозорі типу "спеціальні горщики для орхідей" - дуже важливі. Вони відповідають основним вимогам епіфітних коренів.

Субстрат для орхідей та його складові можна придбати в нашому інтернет-магазині.
 

 
Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner